Bırakmamız Gereken 8 Alışkanlık

Beyin verimli olmaya bayılır. Bir şeyi öğrenip defalarca yaptığında, onu yapmak için enerji harcamaz hale gelir ve artık o eylem bir alışkanlık haline, rutine (rutin kelimesini görür görmez yüzünüzü ekşitmeyin hemen 🙂 ) dönüşür. Bu sebeple, alışkanlıklarımızın yararlı olup olmadığını düşünmek önemlidir.

Bırakmamız Gereken 8 Alışkanlık
Continue Reading

Sağlıklı Seyahat Edebilmek İçin 6 Alışkanlık

Sağlıklı alışkanlıkları sıradan hayata dahil etmek bile yeterince zor olabilir, ancak aktarmalı bir uçuş için koridorlarda koşmanın, çantalarınızı sırtlayıp otele götürmek için taksicilerle kapışmanın, üstüne üstlük korkunç bir jetlag ve seyahatin diğer tüm sıkıntılarının çözümü olarak gecenin geç saatlerinde içki ve kızartma tabağıyla atlatmaya çalışmak iyi bir fikir gibi görünebilir. Ancak seyahat programınızda zar zor bir çentik oluştururken, iyi seçimler yapmak ve bir sonraki durağınıza daha iyi hissederek ulaşmak bu atıştırmalıklardan daha güzel bir seçim olacaktır.

Continue Reading

Kahve Artıklarını Değerlendirmenin 4 Yolu

Kahve, size günlük kafein ihtiyacınızdan daha fazlasını sağlayabilir. Demledikten sonra genellikle atacağınız bu atıklar, birçok günlük iş için kullanışlı olabilir. Ben sıfır atık yaşama geçtiğimden beri bu ve benzer (çay türleri) artıkların çöpe gitmesine izin vermek yerine, daha işe yarar bir şekilde değerlendirmenin yollarını aradım. Bu yazıda da sizlerle bu 4 yolu paylaşacağım.

Kahve Artıklarını Değerlendirmenin 5 Yolu
Continue Reading