Yol Özgürlük Amaç

Özgürlük bana pek çok amaç verdi, bir kısmını ıskaladım, pek çoğuna ise ulaştım. Koyulduğum bu yol bana bir sürü hikaye yazdırdı. Aslında yazmak bana çok iyi geliyor, kim bilir belki okumak da size iyi gelecektir. Ve eğer bir gün yolumuz kesişirse de sizin de yol hikayelerinizi, dinlemekten keyif alırım.

Giriş / Yol:

YOL ÖZGÜRLÜK AMAÇ

Sokağın başından dönecekmiş gibi bakmak gerek bazen arkada kalan yola, dünyaya. Sonra unutmak gerek yavaş yavaş, zira özgürlük uğruna unutulmak zaten kaçınılmaz.

Başınıza gelenleri kabul etmeden, değiştirmek için gerekli gücü bulamazsınız. Eğer kabul ederseniz, değiştirmek sizin seçiminiz haline gelir. Her şeyin sonunda dikkatinizi belirgin talihsizliklerden uzaklaştırdığınızda, dikkat etmeniz gereken başka, daha güzel düşünceler olduğunu fark edersiniz.

Gelişme / Geliştirme / Özgürlük:

Sıfır Atık

Uzun, uzun zaman önce, aslında yaklaşık 60 yıl önce, şaşkın insanların ülkesinde, “plastik” ana akım haline geldi. Bu şey yani “Plastik”, çok kolay erişilebilir bir maddeden, dünyanın derinliklerinden çıkarılan fosil yakıttan kolayca yapılıyordu. Bu noktaya kadar mantıklı.

İnsanlık gerçekten çok akıllı değil mi?Onlar sayesinde bugün “Plastik” aramızda barış ve uyum içinde yaşıyor.

O KADAR DA UZUN BOYLU DEĞİL!!!

Bu büyük bir problem, hepimiz bunu biliyoruz. Hepimiz yani tüm hayvanlar, bitkiler, su kaynakları, toprak bizler tarafından zehirleniyor. Evet, kızımız, oğlumuz, kayınçomuz, küçük kız kardeşimiz, annemiz, babamız, dostlarımız, muhabbet kuşumuz, bahçemizdeki solucanlarımız dahil.

Alaycı tavrım biraz yoldan çıktı sanırım. Bu arada merhaba, ben İlker ve alaycılık benim en güçlü iletişim yolum ve size bu yolla yaşam alanlarınızı nasıl% 80 plastiksiz yapabileceğinizi anlatacağım.

Hadi bakalım önce her seferinde bir odamızı ve en sonunda dünyayı kurtaracağız.

Sıfır Atık Yazılarım

Minimal Yaşam

Büyük bir çanta kıyafetler için, küçük bir çanta bilgisayarım, fotoğraf makinem ve ıvır zıvırlarım için.

Başka mı? Yok ki.

Bugün, bir adresim yok. Hatta tam şu anda bir kafede oturmuş size bu satırları yazıyorum, uzanıp keyif yapacak bir yerim yok.

Bu gece uzanabileceğim bir yer bulacağım, o zaman orası yeni adresim mi olacak peki? Muhtemelen hayır.

Minimalist miyim? Bilmiyorum. Umrumda değil. Benim yaşam şeklim bu sadece, ne isim verdiğimin bir önemi yok.

Her zaman, tam olarak olmak istediğim yerdeyim, daha iyisi veya kötüsü için.

Mükemmel bir yaşamın gerekliliğine inanmıyorum. Öyle bir yaşama ulaşmanın da kolay bir yolu yok zaten. Ben sadece sevdiğim bir hayatı yaşıyorum, bana da bu yetiyor.

Minimal Yaşam Yazılarım

Dijital Göçebe Yaşam

Dijital göçebe olarak her yerden nasıl çalışabileceğinizi ve yaşayabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Özellikle sosyal medyada gördüğünüz o güzel fotoğraflara bakan biri için sürekli bir tatil gibi görünebilir, ancak bu yaşam tarzı her zaman ideal değildir.

Dijital göçebe olmak için ne kadar çalışmanın bilincinde olmak ve iş ve seyahatin dengelenmesinin sürekli zorluğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Dijital göçebe hayatı tam olarak bir rüya değil.

İş sahibi bir göçebe olmak kolay değildir, ancak işi yapmaya hazırsanız, size her zaman istediğiniz özgürlüğü ve bağımsızlığı verebilir.

Kendi saatlerinizi yaratma, istediğiniz herhangi bir yerde yaşama ve bir masa işine takılmama yeteneğine sahip olacaksınız.

Dijital Göçebe Yaşam Yazılarım

Sonuç / Elde Kalan / Amaç:

Nature, Zero Waste, Minimalism, Low-Impact